Van ziekte naar zelfvertrouwen
Toen Stéphanie, werkzaam als PGB-specialist (persoonsgebonden budget), langdurig ziek werd, kwam haar eerste ziektejaar bijna ten einde. Dat is normaal gesproken het jaar waarin je toewerkt naar terugkeer in je eigen functie. Omdat dat nog niet lukte, startte het re-integratie spoor 2. Het doel bleef: terugkeren naar haar eigen werk.

“Mijn situatie was lastig: ik werkte minimaal en was heel ziek, zonder dat er al een diagnose was,” vertelt Stéphanie. “Ik werkte nog niet zo lang in deze functie en had een jaarcontract. Omdat mijn toenmalige leidinggevende mijn arbeidsethos al vele jaren kende, gunde ze mij toch een nieuw contract. Uiteindelijk belandde ik, volgens de wettelijke regels, in een spoor 2-traject. En dat heeft mij heel veel gebracht.”
Resultaat
“Ik heb echt alle voordelen van spoor 2 benut,” zegt Stéphanie. “Ik voelde me krachtiger en zelfverzekerder. Ik weet nu dat ik een functie zal vinden waarin ik plezier heb én voldoende verdien.”
Tijdens het traject werd uiteindelijk een diagnose gesteld. Met medicatie en aanpassingen in haar levensstijl kon ze weer volledig aan de slag. Tegelijkertijd groeide het besef dat dit het moment was om een langgekoesterde wens waar te maken: emigreren naar Curaçao om voor haar ouders te zorgen.
Aanpak: toekomstbestendig worden
“Hoewel het doel was terugkeren naar mijn functie, wilde ik niet afwachten of mijn contract verlengd zou worden. Ik heb alles gedaan om toekomstbestendig te worden.” Stéphanie volgde testen in het loopbaanportaal, deed mee aan workshops en jobclubs van Focus en voerde veel netwerkgesprekken.
Samen met haar re-integratieadviseur en jobsearcher onderzocht ze haar mogelijkheden. “Ik heb veel geleerd over hoe je jezelf op de arbeidsmarkt profileert en sociale media inzet. Dankzij een tip van de jobsearcher bezocht ik een carrièrebeurs in Amsterdam, goed voorbereid. Ik weet nu hoe ik moet solliciteren, waar recruiters op letten en hoe ik een goed cv maak.”
Dit viel op
“Ik kijk nu met een andere bril naar vacatures. Ik weet wat ik wil, rekening houdend met mijn belastbaarheid en kracht. Zelfs als een baan niet aansluit bij mijn opleiding, kan ik mijn kwaliteiten inzetten. De inzichten en vaardigheden uit spoor 2 neem ik mee naar Curaçao.”
Jobsearcher Liesbeth Schurink: “In onze jobsearch samenwerking merkte ik dat de medewerker / Stéphanie steeds meer vertrouwen in zichzelf en haar toekomst kreeg door het inzicht in haar competenties enerzijds en anderzijds in de mogelijkheden die de arbeidsmarkt haar biedt. Dit resulteert vaak in keuzes durven te maken, zoals in haar geval het emigratieplan naar de Antillen. Jobsearch schakelde hierin mee met tips en adviezen over de Antilliaanse arbeidsmarkt.”
Re-integratieadviseur Elien Hajema: “Ondanks de medische situatie van Stéphanie heeft zij zich vanaf het begin af aan vol ingezet om alles uit het spoor 2 traject te halen, een goede balans te vinden in haar re-integratie in haar eigen functie en spoor 2 activiteiten en tegelijkertijd dicht bij zichzelf te blijven. Dit heeft er uiteindelijk toe geleid dat zij een keuze voor de toekomst heeft gemaakt die aansluit bij haar en deze fase in haar leven.”